رفتن به محتوای اصلی
ورود به سایت هایی که جلوی اتصال Vpn را گرفته اند

ورود به سایت هایی که جلوی اتصال vpn را گرفته اند

یک سرویس VPN ( وی پی ان ) معمولا تمام اتصال اینترنتی شما را محافظت می کند و این به عنوان یکی از ویژگی های مهم آن در نظر گرفته می شود. هرچند مواردی وجود دارد که شما می خواهید با وجود متصل بودن VPN برای ورود به برخی وب سایت ها از آن استفاده نکنید. با استفاده از روش هایی که تحت عنوان  inverse split tunneling نام گذاری شده اند می توان برخی وب سایت ها را از استفاده از اتصال فیلتر شکن مستثنی کرد.  این روش به شما از اجازه می دهد در عین متصل بودن به سرویس VPN در هنگام بازدید از وب سایت خاصی از مسیرهای تونل زنی فیلتر شکن وارد نشوید.

  • مثال:

فکر کنید من در کشور انگلستان زندگی می کنم و به سرویس BBC iPlayer دسترسی دارم، همچنین از یک سرویس VPN نیز استفاده می کنم، متاسفانه BBC iPlayer دسترسی از طریق سرویس VPN را مسدود کرده است یعنی من هنگام استفاده از BBC iPlayer باید VPN خود را خاموش کنم. این نه تنها موضوع خوشایندی نیست بلکه نوعی ریسک امنیتی محسوب می شود. بنابرین من به راهی نیاز دارم که به وسیله ی آن عللاوه بر اینکه حفظ اتصال به VPN در هنگام ورود به برخی سایت ها این اتصال نادیده گرفته شود بنابرین می توانم از سرویس iPlayer استفاده کنم.

چگونه می توان برخی سایت ها را از اتصال VPN معاف کرد

روشی که اینجا توضیح می دهیم بسیار راحت است اما نیاز به آموزش دارد زیرا باید تغییراتی نیز در فایل پیکربندی OpenVPN خود اعمال کنید. این روش فقط در اتصال با OpenVPN کار می کند اما به نظر من این مسئله چندان مهمی نیست زیرا شما برای اتصال به وی پی ان نیز بهتر است از OpenVPN استفاده کنید. البته برای کسانی که اطلاعات زیادی دارند به غیر از این روشی که ما آورده ایم روشی دیگری نیز برای معاف کردن برخی وب سایت ها از اتصال VPN با استفاده از ترفندهای مسیریابی آدرس های اینترنتی وجود دارد که در مقالات بعدی درباره ی این روش ها نیز صحبت می کنیم. اگر هم با سرویس Openvpn آشنا نیستین پیشنهاد می کنیم به مقاله های آموزش openvpn مراجعه نمایید تا آموزش نصب و راه اندازی آن را به صورت تصویری دریافت کنید.

  • آدرس اینترنتی ( IP ) مربوط به روتر خود را مشخص کرده و آن را در نظر بگیرید.

 

  • فایل پیکربندی OpenVPN را باز کرده و متن ویرایش را بیاورید (مثل Notepad یا TextEdit) اگر از کلاینت های OpenVPN متن باز (open source) مربوط به OpenVPN استفاده می کنید، فایل پیکربندی را می توانید از مسیر زیر پیدا کنید: (C:/Program Files/OpenVPN/config by default in Windows)

اکثر مشتریان کلاینت های OpenVPN از نسخه ی استاندارد آن استفاده می کنند، فایل های ovpn در این موارد در پوشه ی برنامه های سفارشی (custom) وجود دارند. در روش دیگر کلاینت ها شما اجازه می دهد دستورات مربوط به OVPN را به کلاینت ها  اضافه کنید. قبل از <ca> می توانید یک خط جدید به این متن اضافه کنید، که در این صورت بخشی از فایل پیکربندی خواهد بود. در این صورت فرمت آن اینگونه خواهد بود:

 route <address> 255.255.255.255 < router IP>

<address> در واقع همان URL مربوط به وب سایتی است که شما می خواهید آن را از اتصال با فیلتر شکن مستثنی کنید. فقط کافی است که نام دامنه را استفاده کنید. ( اگر از www. استفاده نمی کنید) ، <router IP> آدرس اینترنتی مربوط به روتر شماست که در مرحله ی اول آن را در نظر گرفته اید.

در خط جدید می توانید همین روند را برای تمامی وب سایت هایی که می خواهید exempt یا معاف کنید انجام دهید و سپس ذخیره را بزنید و بررسی کنید که همه چیز روبه راه باشد.

 

در قسمت شماره یک ، آدرس سایت مورد نظر و در قسمت شماره دو ، آدرس اینترنتی روتر من تنظیم شده است. من این روش را انجام داده و iplocation.org را اضافه کردم. iplocation.org هم اکنون آدرس اینترنتی و مکان فیزیکی واقعی مرا می بیند ولی در حین استفاده ی همزمان IPLeak.net همان آدرس مربوط به فیلتر شکن را می بیند و هرجا که باشم IP address مربوط به سرورهای هلند را خواهد دید. همچنین با وجود اینکه سرویس VPN من متصل است BBC iPlayer به راحتی کار می کند.

  • نکته:

ممکن است امری بدیهی باشد اما به یاد داشته باشید که امنیت و حریم خصوصی شما مرور وب سایتی که معاف کرده اید حتی با وجود استفاده از VPN محافظت نخواهد شد. یعنی ISP ( ارائه دهنده اینترنت ) شما در صورت مراجعه به وب سایت هایی را که مرور می کنید تمامی موارد از جمله HTTPS رمزگذاری شده را نیز خواهد دید.

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا