رفتن به محتوای اصلی
دیوار آتشین یا فایروال قسمت دوم

دیوار آتشین یا فایروال قسمت دوم

از سال ۱۹۸۸ تا کنون تغییرات بسیاری بر روی دیواره های آتشین یا همان فایراوال ها انجام شده تا با تشخیص درست داده ها صحیح از داده غیر مجاز علاوه بر یک محافظت کامل از محدود شدن ارتباط با اینترنت جلوگیری شود. به دلیل اینکه داده های ورودی و خروجی هر روز به یک شکل مختلف در می آیند نیاز به تغییر و اصلاح در فایروال ها برای تشخیص هرچه بهتر داده های صحیح از داده های غیر مجاز به یک امر ضروری و همشگی تبدیل شده است.

تجزیه و تحلیل “State of Mind” مربوط به بسته ها

در فایروال ها ملاک تشخیص داده های مجاز از داده های غیر مجاز قوانینی است توسط تولید کننده فایروال با رعایت اصول و چارت کلی داده های مجاز در اینترنت تعیین شده است.در صورتی که داده های عبوری از قوانین فایروال پیروی کنند اجازه ورود به این اطلاعات داده میشود. ممکن است این قوانین در بین تولید کننده های فایروال های مختلف تفاوت اندکی داشته باشد اما اصول آن های یکسان می باشد.

قوانین موجود در فایروال ها را معروف به فیلتر ها هستن. این فیلتر ها داده ها را تک تک مورد بررسی قرار میدهند. عمده تمرکز این فیلترها بر روی آدرس اینترنتی ( IP address )  و شماره پورت ورودی و خروجی این داده ها می باشد. معمولا داده های تحت وب با شماره پورت ۸۰ می باشند.با سرعت بخشیدن به کار فایروال ها ، این دیواره های آتشین مکان داده های ورودی را ذخیره نمی کنند که به stateless معروف هستند. نوع دیگری از فیلترهای فایروال ها ؛ فیلترهای stateful هستند که برای مدت کوتاهی اطلاعات داده ها از قبیل ip address ، پورت و کشور فرستنده اطلاعات را ذخیره میکنند و در یک جدول تمامی اطلاعات را ذخیره می کنند. البته ترافیک بیش از اندازه در این جدول ها که توسط هکر ها ایجاد میشود باعث میشود فایروال دچار اختلال شود و به ناچار اجازه ورود به نفوذگر را بدهد ولی سیستم فایروال ها به گونه ای طراحی شده و پیشرفت کرده است که اینگونه ترافیک ها جلوگیری می کند و با کم کردن حجم جدول اطلاعات داده ها سرعت خود را بهبود می بخشد.

 

فایروال openvpn نیز یکی از فایروال ها می باشد که حفاظت کاملی از طریق پورت های UDP و Tcp برای شما فراهم می کند. شما می توانید با خرید اکانت openvpn از پینار وی پی ان امنیت بالا بر روی پورت های UDP و  TCP را فراهم کنید.

فایروال های نرم افزاری به صورت دقیق تری بر جزیات نظارت می کنند تا هرگونه تلاش برای نفوذ غیر مجاز را خنثی کنند. فایروال های نرم افزار توانایی تشخیص SSL های معتبر را نیز دارا می باشند.

فایروال حفاظت کاملی را ایجاد نمی کند

در واقع فایروال ها به عنوان اولین خط برای مقابله با نفوذ های غیر مجاز عمل می کنند.برای مقابله کامل با ویروس ها و تروجان ها نیاز به آنتی ویروس ها می باشد که باید در کنار فایروال مورد استفاده قرار بگیرند.

 

علاوه بر فایروال ها و آنتی ویروس استفاده از VPN یک امر ضروری است. VPN ها با رمزگذاری بر روی اطلاعات آخرین لایه دفاعی بر روی اطلاعات شما را فراهم می کنند. خرید فیلتر شکن برای گشت و گذار آزاد در اینترنت و رمز گذاری بر روی اطلاعات مورد نیاز کاربران اینترنتی می باشد. خرید vpn از pinarvpn این نیاز شما را بر طرف می کند.

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا