رفتن به محتوای اصلی
چگونگی رفع خطای ۸۰۷ در Vpn

چگونگی رفع خطای ۸۰۷ در vpn

 

ما امیدواریم که راهنمایی های ما در مقاله تحت عنوان “چگونگی رفع خطای ۷۸۹ در اتصال VPN ” به شما در حل مشکل تان کمک کرده باشد و مشکلات  مربوط به آن خطا برای شما تا به حال به طور کامل برطرف شده باشند. این بار هم در این مقاله تیم ما راه حلی را برای یکی دیگر از خطاهای متداول اتصال VPN برای شما هدیه آورده است ؛ با عنوان VPN 807 که به دلیل اتصال ناموفق بین سرور وی پی ان و کامپیوتر شما رخ می دهد.

علت وقوع خطای VPN 807

خطای ۸۰۷ در اتصال وی پی ان اساسا یک وقفه در اتصال به شبکه بین کامپیوتر و سرور VPN است که به علت ترافیک بیش از حد بر روی سرور VPN و یا به دلیل مشکلات مخفی در اینترنت رخ میدهد.در هر دو مورد، قبل از اینکه درخواست موفق به سرور فیلتر شکن برسد اتصال قطع خواهد شد.

توجیه علمی خطای ۸۰۷ فیلتر شکن

مایکروسافت در وب سایت خود اشاره به این کرده که دلیل ایجاد خطای وی پی ان با کد  ۸۰۷ این است که یا مشتری و یا سرور در پشت دستگاه NAT از پروتکل ۴۷ عبور نمی کنند که این امر می تواند موجب وقوع این خطا شود و یا در صورتی که سرور VPN در پشت یک دستگاه NAT واقع است پورت ۱۷۲۳ از دستگاه NAT به سرور VPN اطلاعات نمیفرستد. بنابراین، خطای VPN 807 بیش از آنکه مربوط به سیستم شما باشد به احتمال زیاد مربوط به سرور تان است و معمولا وقتی کاربران ویندوز در حال ایجاد یک اتصال دایل آپ هستند رخ میدهد و سرور VPN به این نوع کانکشن یا وصل نمیشود و یا پاسخی به آن نمی دهد.

 

چگونه خطای VPN 807 را رفع کنیم

در زیر مراحلی ذکر شده برای حل خطای VPN 807 که با ویندوز ۱۰، ویندوز ۸، ویندوز ۷ و ویندوز XP بخوبی جواب میدهند و عمل می کنند.

  1. در درجه اول، مطمئن شوید که اتصال به اینترنت دارد به درستی کار میکند! اگر به درستی کار نمیکند، فقط کافیست روتر Wi-Fi یا شبکه محلی LAN خود را ریست کنید تا دوباره اتصال مجدد برقرار گردد.
  1. اعتبار و منقضی نشدن لایسنس VPN ارائه شده توسط سرویس دهنده خدمات  VPN تان را که مشترک آن هستید را بررسی و چک کنید و در صورت انقضاء آن دوباره تمدید نمایید.
  1. مطمئن شوید که فایروال های شبکه اتصال VPN شما را مسدود نکرده باشد. اما اگر متوجه شدید آنها مسدود میکنند، کافیست تا در تنظیمات پیکربندی فایروال پروتکل ۴۷ را فعال کرده و پورت ۱۷۲۳ را نیز باز نمایید.
  1. همچنین به طور موقت آنتی ویروس های نصب شده را برای جلوگیری از خطای VPN 807 غیرفعال کنید.
  1. بعد از این، کافیست تا نرم افزار CCleaner را دانلود و بر روی لپ تاپ و یا کامپیوتر خود نصب و اجرا نمایید سپس تمام کوکی ها، هیستوری و رجیستری در حال استفاده از آن را کاملا پاک کنید
  1. تبِ ” VPN Properties ” را باز کنید و پروتکل خود را بر روی ” Point-to-Point-Tunneling Protocol ” یا همان PPTP تنظیم نمایید.
  1. پروتکل ” http://” را در ابتدای آدرس IP سرور و در انتهای آن هم اسلش پایانی “/” را جایگزین نمایید . امیدوارم عمل به این مرحله آخر یعنی همین توصیه هفتم خطای اتصال فیلتر شکن شما با کد ۸۰۷ را برای همیشه برطرف سازد.
  • اگر این مراحل مفید نباشند راه حل های جایگزین دیگر چیست

همچنین، بسته به این موضوع که این خطا در اثر ظرفیت سرور VPN ایجاد شده و یا اینکه در اثر مشکلات مخفی در اینترنت رخ داده باشد شما ابتدا لازم است تا میزان پینگ و یا وضعیت سرور را از این جهت که اساسا امکان اتصال در آن وجود دارد یا خیر و قابلیت اتصال در آن فعال است یا غیر فعال بررسی نمایید.آن است که آیا فعال و یا امکان پذیر است برای اتصال به یا نه را بررسی نمایید.در همین راستا برای پینگ سرور، بر روی  دکمه”START” و سپس “RUN” کلیک کنید ؛بعد از این یک پنجره باز خواهد شد. عبارت “PING” را که به همراه نام سرور VPN و یا آدرس IP در ادامه آن نوشته و سپس دکمه “OK” را بفشارید. به این ترتیب شما در صفحه نمایش DOS میفهمید که آیا سرور کار میکند یا نه.

  • خاتمه

اگر همچنان مشکل شما پا برجا ست و حل نشده است با پشتیبان ارائه دهنده VPN خود تماس بگیرید و در مورد اتصال VPN تان تحقیق نمایید. همچنین چنانچه در خصوص خطای VPN 807، سؤال یا سؤالات بیشتری دارد میتوانید به صورت رایگان در ذیل همان مقاله کامنت بگذارید و سؤال کنید.

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا