خرید vpn

Vpn

IPV4 و IPV6 در فیلتر شکن

اگر شما درباره‎ی اینترنت چند مطلب مطالعه کرده باشید ممکن است درباره‎ی IPv4 و IPv6 نیز چیزی شنیده باشید. این دو عبارت به معنای پروتکل اینترنتی نسخه ی ۴ و ۶ می باشد. به منظور استفاده از اینترنت، کامپیوتر ها نیاز به آدرس اینترنتی یا همان IP Address دارند که گیرنده و فرستنده ی ارتباط اینترنتی را شناسایی کرده و عنصری است که مسئول ردیابی شما در زمانی است که آنلاین هستید و به وب سایت ها اجازه می دهد مکان فیزیکی شما را تشخیص دهند. طی سال های اخیر، انتخاب نسخه ی پروتکل اینترنتی مورد استفاده برای رفع مسدودیت Netflix ایالات متحده و سایر کانال های پخش محبوب مهم تر شده است. بنابرین در نظر گرفتن یکی از نسخه های IPv4 یا IPv6 از نظر ارائه دهنده ی اینترنت شما خیلی مهم است.اگر احساس کردید که نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد IP یا آدرس اینترنتی دارید ، به مقاله ی مخفی سازی آدرس اینترنتی یا IP Address مراجعه نمایید.

درباره ی IPV4

پروتکل روتینی که مورد استفاده ی اکثر کاربران است IPv4 می باشد و مهم ترین مزیت آن نسبت به IPv6 این است که میزان استفاده از آن بیشتر بوده و برای همین چندین دهه است که مورد استفاده قرار می گیرد. طول IP مربوط به IPv4 32 بیت بوده و این باعث می شود به یاد ماندن آن راحت تر شود و در مقایسه با IPv6 نیاز به دانش برنامه نویسی کمتری دارد زیرا شما به جای ۸ بایت ۴ بایت را انتقال می دهید، یعنی از ایجاد بار اضافی که گاهی در IPv6 دیده می شود جلوگیری می کند. زمانی که IPv4 ایجاد شد، تصور پیشرفت بیشتر از این در تکنولوژی پروتکل ها وجود نداشت، ولی اکنون پس از

گذشت مدتی کوتاه، بی نهایت عدد را به عنوان آدرس اینترنتی می توان نسبت داد.

ipv4

درباره ی IPv6

ipv6

IPv6 به عنوان جایگزینی برای IPv4 طراحی شده است و این به دلیل افزایش تعداد دستگاه هایی است که به اینترنت متصل می شوند. یک IP با پروتکل IPv6 128 بیت طول داشته و موجب ایجاد تعداد بسیار زیادی IP شده است بنابرین، این پروتکل اینترنتی ظرفیت بیشتری داشته و امن تر از مورد قبلی است(از آنجا که گزینه های احراز هویت قوی تری را ایجاد می کند. بدین ترتیب بسته های اطلاعات تحت شرایط امن تری منتقل می شود). دو مورد از نکات منفی این پروتکل این است که اولا اجازه ی DNS leaks بیشتری را می دهد که باعث می شود بسیاری از ارائه دهندگان فیلتر شکن به IPv4 به جای این پروتکل روی آورند و همچنین، بسیاری از شبکه ها هنوز با IPv6 سازگار نشده اند.

Netflix و این نسخه های پروتکل اینترنتی

نسخه های زیادی از Netflix ایجاد شده و در اکثر کشورهای جهان یک نسخه ی مخصوص آن کشور در دسترس است، اما هنوز هم هیچ نسخه ای بزرگ تر و محبوب تر از نسخه ی ایالات متحده نیست. بنابرین در کشورهای غیر از آمریکا، میزان تقاضا برای دسترسی به نسخه ایالات متحده بالاست و Netflix در حال حاضر تلاش زیادی می کند که جلوی دسترسی افرادی که در مناطق محدودیت جغرافیایی هستند را بگیرد ( در مقاله ی  ورود به سایت هایی که جلوی اتصال vpn را گرفته اند به این اقدام نتفلیکس پرداختیم ). سرویس هایی مانند TunnelBroker.net به شما اجازه می دهد با تونل کردن فراتر از ارتباط IPv4، بتوانید با استفاده از پروتکل اینترنتی IPv6 در روتر خود به آن دسترسی پیدا کنید.
پروتکل IPv6 در کوتاه مدت، اتصال پایداری را برای شما ایجاد می کند اما Netflix آن را تشخیص داده و با آن به عنوان یک سرویس VPN رفتار می کند، زیرا تونل های این پروتکل در ایالات متحده به شما اجازه ی دور زدن محدودیت های جغرافیایی می دهد.
در اواسط سال ۲۰۱۶ ارائه دهندگان وی پی ان و فیلتر شکن دوباره به IPv4 متوسل شده اند تا بتوانند به طور موفقیت آمیزی این محدودیت های Netflix ایالات متحده را دور بزنند، این کار فعلا در این موقعیت که Netflix به سختی به مقابله با رفع مسدودیت ادامه می دهد، رویکرد مناسبی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *