رفتن به محتوای اصلی
حذف Pptp در IOS 10 و Mac OS Sierra

حذف pptp در IOS 10 و Mac OS Sierra

شرکت اپل در بروزرسانی اش در سیستم عامل های خود ، یک تغییری در ضمینه ی وی پی ان و فیلتر شکن ارائه کرد و آن هم این است که : iOS 10 و سیستم عامل Mac OS سیرا برای تمرکز بهتر در رمزگذاری ، وی پی ان PPTP و پروتکل های قدیمی را رها کرده است . طبق گفته ی یکی از خدمات دهندگان فیلتر شکن ، برخی وی پی ان های کاربران سیستم عامل مک یا آیفون ، به دلیل عدم پشتیبانی این سیستم عامل ها از پروتکل (PPTP) دیگر کار نمی کنند. این شرکت می گوید که گر چه PPTP یکی از پروتکل های امنیتی اولیه بوده ،اما در حال حاضر از پروتکل های ضعیف شمرده می شود و دیگر توصیه نمی شود.از آنجایی که تیم کوک از رمزگذاری قوی حمایت می کند ، ممکن است به همین دلیل اپل در به روز رسانی جدیدش آن را حذف کرده است.

در حال حاضر پروتکل امنیتی امن تر و جدیدتر IKEv2/IPsec برای رمزگذاری نسل بعدی  دستگاه های مک و iOS بکار می روند.این شرکت ادعا می کند که این پروتکل جدید ، ثبات بهتری را برای کسانی که اتصالات آنها قطع می شود و از تلفن همراه به Wi-Fi متصل میشوند ، ارائه می کنند. همچنین باعث بهبود سرعت اجرای برنامه ها می شود. ما ( پینار وی پی ان ) هم این سرویس را برای کاربران خود تدارک دیده ایم که از رمزنگاری نسل بعدی پروتکل ها یعنی IKEv2/IPsec پشتیبانی می کند تا کاربران سرعت، امنیت، ثبات را در برقراری ارتباط تجربه کنند.

در فاز اولیه ی رمزنگاری از کلیدهای AES-256-GCM استفاده می شوند و برای اطمینان بیشتر از SHA2-384 همراه با  PFS ( کاملآ محرمانه ) و کد ۳۰۷۲ بیتی دیفی هلمن استفاده می شود.  از IPsec هم به منظور امنیت تونل مابین کلاینت و سرور با رمزنگاری قوی AES256 استفاده می شود. اگر از این پاراگرام را مطالعه کردین و متوجه منظور آن نشدین پیشنهاد می کنم به مقاله ی انواع مختلف vpn ها و انواع رمزگذاری های وی پی ان مراجعه کنید.کاربران باید برای اطمینان از اتصال امن، قبل از ارتقا به iOS 10 و MacOS سیرا اشتراک PPTP وی پی ان را که قبلا ایجاد کرده بودند حذف کنند.

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا